Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące
nr I we Wrocławiu im. Danuty Siedzikówny "INKI" jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Maturalny egzamin poprawkowy z matematyki - CEntrum egzaminacyjne w LO nr I!
Uwaga Absolwenci LO nr I i szkoły Ho-Ga! Pisemny egzamin maturalny z matematyki odbędzie się 22 sierpnia o godz. 9.00 w s. 38 (III p.). Zdający przystępujący do egzaminu pisemnego powinien stawić się na egzamin w szkole o godz. 8:15 z dowodem tożsamości oraz przyborami do pisania.

Dodano: 10.08.17

Uwaga Uczniowie klas I- III ! Wykaz podręczników na r.szk. 2017/2018 opublikowany!!!

W zakładce LO I wykaz podręczników , opublikowaliśmy listę podręczników oraz dodatkowych materiałów obowiązujących w r. szk. 2017/2018.
W pierwszym tygodniu września tradycyjnie zostanie zorganizowany w naszej szkole kiermasz używanych podręczników.

Z wakacyjnymi pozdrowieniami,

Dodano: 15.07.17

KOLEJNY WIELKI SUKCES SZCZYPIORNISTEK z JEDYNKI!!!

Gratulacje dla szkolnych szczypiornistek, które wygrały wczoraj XIII Memoriał Janusza Kozłowskiego organizowany przez LO nr III we Wrocławiu!!!
Najlepszą zawodniczką turnieju została Natalia Grześnik z klasy II e.
A oto zwycięski skład reprezentacji: N.Grześnik, A.Gudek, P.Grabowska, P.Krupka, A.Pawlos, P.Pelikan, E.Winiewska, A.Nowak, L.Korzeniowska, N.Petka, M.Skolimowska.
Podziękowania dla prof. Tomasza Pieniążka.

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Dodano: 30.05.17

Kolejny Sukces!!!

Miło mi jest poinformować,że uczennica klasy II Katarzyna Drelichowska  zajęła pierwsze miejsce w powiatowym konkursie na reportaż o Wrocławiu, w ramach IX projektu MAGNUM PRAEMIUM WRATISLAVIAE.
Kasi serdecznie gratuluję i  życzę dalszych sukcesów.
Z poważaniem,

Dodano: 11.04.17

I STUDENTKA w JEDYNCE!!!

Mamy kolejnego studenta a raczej studentkę! Matylda Makowska z klasy II zajęła  pierwsze miejsce na X Festiwalu Piosenki Angielskiej, zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr XI we współpracy z Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu. Matylda zdobyła nagrodę główną, którą jest indeks na wybrany kierunek studiów w Wyższej Szkole Filologicznej z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów.
Brawo!!!

Dodano: 09.04.17

Pierwszy Student w Jedynce!

Z wielką radością i dumą informuję, że

Andrzej Kotkowski

uczeń klasy III został laureatem Olimpiady Medialnej w Warszawie i  otrzymał indeks na dziennikarstwo i komunikację wizerunkową.

Gratulujemy Andrzejowi sukcesu i determinacji w dążeniu do celu. Na maturze w maju życzymy "połamania piór".

Dodano: 29.03.17

Ponownie jesteśmy "Brązową Szkołą"

Niniejszym informuję , że w ogłoszonym wczoraj najnowszym rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" nasze liceum znalazło się podobnie jak w roku 2016 w pierwszej 500 najlepszych szkół w Polsce, w grupie brązowej.
Niebawem otrzymamy formalne wyróżnienie i nową "tarczę".
Gratuluję wszystkim Nam - Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom z Jedynki!!!

Dodano: 11.01.17

Sukces koszykarek z Jedynki!

Wielkie gratulacje dla naszych koszykarek za zajęcie III MIEJSCA w finałowym Turnieju Gry w koszykówkę Licealiady strefy wschód.
Skład drużyny koszykarskiej: Natalia Grześnik, Elżbieta Winiewska, Aleksandra Pawlos, Anna Nowak
Laura Korzeniowska, Natalia Petka, Roksana Kumór, Paulina Grabowska, Monika Skolimowska
Agata Gudek, Paulina Krupka i Sara Krzywińska.

Dziękujemy także nauczycielom wychowania fizycznego!

Dodano: 11.01.17

Stypendium PRM dla maturzystki Basi Piesiak!

Z radością informuję że 29 listopada z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka Barbara Piesiak odebrała dyplom potwierdzający przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Basi życzymy  determinacji  i sukcesów oraz realizacji założonych celów. Jesteśmy z Ciebie dumni.
W imieniu RP,

Dodano: 02.12.16

WYRÓZNIENIA DLA NASZEJ SZKOŁY!

Z wielka radością informuję całą społeczność szkolną, że nasze liceum otrzymało wyróżnienie  przyznane przez firmę PCG POLSKA  oraz FUNDACJĘ REKTORÓW  POLSKICH
w dowód naszego zaangażowania w przygotowanie kandydatów na studia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Uroczystość wręczenia pamiątkowych tablic odbyła się 14 listopada br. w Warszawie podczas Gali w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2016.
Łącznie wyróżniono 10 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.

Ponadto otrzymaliśmy list gratulacyjny od Prorektora ds. Nauczania  Politechniki Wrocławskiej - w liście wskazano na wysoki poziom przygotowania naszych uczniów do egzaminów maturalnych na przestrzeni ostatnich lat jak również podkreślono fakt, ze zajęliśmy VII miejsce w zestawieniu ponad 550 szkół z całego kraju, których absolwenci najczęściej wybierają Politechnikę Wrocławską. Należy zauważyć , że w ciągu ostatnich pięciu lat aż 581 absolwentów naszego liceum podjęło studia na tej uczelni, z czego niemal połowa z sukcesem zakończyła edukację na kierunkach informatycznych i mechanicznych.

Z poważaniem,

Dodano: 18.11.16