QUIZLET – i słówka same wpadają do głowy!

QSłówka, słówka, słówka… Ciągle tylko słówka. Ciągle te listy, kolumny słówek, które znacznie trudniej zapamiętać, niż zapomnieć po sprawdzianie, albo nawet i przed nim. Jeżeli chcesz uczyć się słówek skuteczniej, szybciej i bardziej efektywnie je zapamiętywać, to mamy dla Ciebie CAŁKOWICIE DARMOWE narzędzie QUIZLET.

Quizlet to aplikacja, dzięki której możesz uczyć się słówek, korzystając ze swojego smartfona lub komputera. Dzięki zaangażowaniu uczniów, znajdują się tam listy słówek z podręczników, z których korzystamy w naszej szkole.  Jeśli zaś czegoś nie ma, możesz sam stworzyć swoją bazę słówek w sposób niezwykle prosty, szybki i intuicyjny.

Z narzędzia tego możesz korzystać poprzez stronę www: https://quizlet.com

pobrane

lub poprzez darmową aplikację,którą szybko i łatwo możesz pobrać tutaj:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quizlet.quizletandroid
android-logoGdy już zainstalujesz aplikację lub wejdziesz na stronę, możesz dołączyć do stworzonego przeze mnie kursu do wybranego przez Ciebie podręcznika. Jak to zrobić?
1. Kliknij symbol lupy SEARCH, wyszukaj mnie – mój login to: halina43
2. Wybierz interesujący Cię kurs, np. English for Matura (Repetytorium poziom podstawowy), Matura Focus 2, Matura Focus 3, Matura Focus 4.
3. Kliknij: Join Class

Po mojej akceptacji możesz już korzystać z zasobów kursu.
quizlet1

Na bazie konkretnej listy słówek możesz korzystać z fiszek (z wymową), ćwiczenia pisowni, zapisywania ze słuchu, zadań testowych (świetnych do powtórek przez sprawdzianem) oraz gier np. dopasowywanie par słówek na czas.

To tylko niektóre możliwości wykorzystania aplikacji Quizlet. Ma ona ogromną bazę danych, którą możesz wykorzystać do nauki innych przedmiotów, nie tylko języków obcych. Chcesz się przekonać? Wpisz w okienko wyszukiwania jakiekolwiek hasło z dowolnego przedmiotu, np. sole (chemia), stolice (geografia) czy funkcje trygonometryczne (matematyka), a przekonasz się, że gotowe zestawy czekają aby pomóc Ci się uczyć.

Dla mnie quizlet to najlepsza i do tego darmowa aplikacja wspomagająca naukę. Spróbuj, a jestem pewna, że się ze mną zgodzisz.
W razie pytań zachęcam do kontaktu przez pocztę na librusie.
Halina Król-Szremska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, HomePageNews. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *