Akademia Dziennikarska

AKADEMIA DZIENNIKARSKA – to warsztaty dziennikarskie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ogólnokształcących. W zajęciach mogą uczestniczyć uczniowie, którzy chcą poznać zasady funkcjonowania nowoczesnych mediów, sprawdzić się w roli dziennikarza, zrealizować materiał filmowy a przy okazji dowiedzieć się jak:
napisać dobrą informację prasową
zdobyć ciekawy temat i atrakcyjnie go przedstawić
na czym polega praca z kamerą telewizyjną i montaż materiału filmowego
jak przygotować się i przeprowadzić wywiad z ciekawą osoba

oraz wiele innych ciekawych zagadnień umożliwiających pogłębienie wiedzy na temat nowych mediów, pracy dziennikarza
i zasad tworzenia informacji.

Akademia Dziennikarska – to cykl 10 spotkań organizowanych na terenie szkoły raz w miesiącu, od września 2015 do czerwca 2016 roku. W zajęciach może uczestniczyć do 15 osób.
Warsztaty Akademii Dziennikarskiej odbywają się w ramach zajęć pozalekcyjnych, na terenie szkoły, w sali wyposażonej w rzutnik multimedialny. Data i godzina rozpoczęcia zajęć zostanie ustalona indywidualnie dla każdej szkoły.
Uczestnicy Akademii Dziennikarskiej doświadczą procesu tworzenia informacji i pogłębią swoja wiedzę na temat pracy dziennikarza. Podczas warsztatów odbywać się będą treningi medialne oraz ćwiczenia dziennikarskie z udziałem operatora telewizyjnego, kamery, mikrofonu, oświetlenia czyli profesjonalnego sprzętu służącego dziennikarzowi informacyjnemu.
Podczas warsztatów uczniowie będą pracować nad przygotowaniem własnego reportażu telewizyjnego. Przejdą przez wszystkie etapy pracy twórczej: od poszukiwania tematu, pomysłu na atrakcyjne zaprezentowanie, realizację zdjęć i wywiadów w terenie, pracę z kamerą telewizyjną i mikrofonem oraz procę związaną z postprodukcją. Wszystkie etapy pracy podczas warsztatów są wiernym odzwierciedleniem faktycznego procesu produkcji, w jakim uczestniczą dziennikarze w profesjonalnej telewizji. Finałem warsztatów będzie prezentacja reportażu przygotowywanego przez uczniów.

Warsztaty Akademii Dziennikarskiej prowadzi Monika Włodarczyk – dziennikarka i producent telewizyjny, wykładowca akademicki, trener. Współpracuje z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi TV4, Polsat, Superstacja, TVP. Dodatkowo w warsztatach uczestniczyć będą także operatorzy wraz z profesjonalnym sprzętem telewizyjnym (kamerą telewizyjną, mikrofonem, oświetleniem, ekranem podglądowym)

CAM02362

Dodaj komentarz