Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące
nr I we Wrocławiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2016".

Wazne dla tegorocznych Maturzystów!!!

W zakładce Matura 2016 znajdziecie informacje o Mobilnym Informatorze dla Maturzystów 2016 - darmowej aplikacji, dającej dostęp do oferty edukacyjnej po maturze
Aplikację udostępnia Fundacja"Perspektywy".
Polecam.
I.Podgórska

Dodano: 26.01.16

Po Debacie - 20 stycznia 2016!

20 stycznia 2016 r. nasza Szkoła wspólnie z Komendą Miejską Policji zorganizowali debatę społeczną pod nazwą ,,Narkotyki i dopalacze zagrożeniem dla współczesnej młodzieży''. W spotkanie udział wzięli uczniowie klas I i II naszego Liceum oraz delegacje Liceum Ogólnokształcącego Nr 8, LO Nr 4, LO Nr 11 oraz Zespołu Szkół Nr 25 we Wrocławiu wspólnie z pedagogami.

Zebranych powitali  Naczelnik Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podinsp. Krzysztof Gawlik oraz dyrektor Irena Podgórska.

Swoją obecnością zaszczycili nas :

1. Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Departamentu

Edukacji  wrocławskiego Urzędu Miejskiego Pani Ewa Szczęch,

2.  Przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Pan Piotr Chłądzyński,

3.  dr Piotr Babiak

4.  Przedstawiciel Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego

Wrocławia Pan Sławomir Pietrzak

5.  pionu Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-

Epidemiologicznej we Wrocławiu  reprezentował Pan Piotr Pawlonka

6. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we

Wrocławiu-  kom. Aneta Pola i podkom. Paweł Zalewski,

7. Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji  i Patrolowego Komendy Miejskiej

Policji we Wrocławiu asp. szt. Piotr Urbański wraz z policjantami

zajmującymi się prewencją kryminalną i profilaktyką społeczną oraz

policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin.

8.  Przedstawiciele Straży Miejskiej Wrocławia wraz z Panem Grzegorzem

Muchorowskim,

Spotkanie prowadziły podkom. Joanna Cieciorko oraz sierż. szt. Justyna Szeglowska reprezentujące Wydział Prewencji i Patrolowy KMP Wrocław.

Podczas debaty uczniowie zadawali wiele pytań, na które odpowiedzi udzielali zaproszeni prelegenci. Pytania dotyczyły m. in. konsekwencji prawnych związanych z przestępczością narkotykową.

Dyrektor szkoły dziękuje Pani Iwonie Pilarskiej - pedagogowi oraz Pani Annie Baranowskiej-Kąckiej i uczniom klasy 2A za przygotowanie debaty.

czytaj więcej informacji

Dodano: 22.01.16

E-podręczniki jak wsparcie procesu uczenia się!
Uwaga uczniowie klas I - III !

Wszystkich uczniów klas I-III zapraszam do lektury zakładki e-podręczniki.
Poza podstawowymi informacjami znajdziecie link, który pozwoli Wam na bezpośrednie skorzystanie z bogatej bazy materiałów multimedialnych.

Dodano: 13.01.16

Uwaga "Dopalacze" - Debata !!!

Liceum Ogólnokształcące  Nr I wraz z  Komendą Miejską Policji organizują w dniu 20 stycznia br. debatę nt. dopalaczy.
Głównymi odbiorcami są uczniowie klas  I i II .
Debata ma na celu uświadomienie młodzieży niebezpieczeństwa , jakie niesie ze sobą używanie dopalaczy  oraz przedstawienie możliwości pomocy.
W debacie będą brali udział zaproszeni goście.

I. Pilarska i I. Podgórska

Dodano: 13.01.16

Ważne dla maturzystów!

Polecam lekturę nowego dokumentu zamieszczonego w zakładce Matura 2016,

Informacje o dodatkowych materiałach dla zdających, nauczycieli i egzaminatorów. Znajdziecie tam przydatne linki do bardzo potrzebnych i konkretnych materiałów,  w tym zbiory przykładowych zadań maturalnych wraz ze wskazówkami oraz filmy i materiały pomocnicze do egzaminu z j. polskiego, biologii oraz chemii.

Irena Podgórska.

Dodano: 04.01.16

Informacja o przygotowaniach do nadania szkole imienia „Danuty Siedzikówny” INKI

W nawiązaniu do informacji prasowych, które ukazywały się od marca 2015 r. na łamach lokalnej i ogólnopolskiej prasy oraz w internecie, Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego Nr I we Wrocławiu pragnie poinformować, że uroczystości nadania szkole imienia zostały zaplanowane na dzień 3 września 2016 roku. Chcemy się do tego ważnego wydarzenia dobrze przygotować, dlatego uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 1.07.2015 r. rok szkolny 2015/2016 jest w naszej szkole Rokiem Danuty Siedzikówny „Inki”. W ten sposób pragniemy przybliżyć naszym uczniom i rodzicom uczniów, absolwentom i środowisku lokalnemu, historię naszej przyszłej Patronki. To czas, kiedy będziemy starać się o niej opowiadać na różne sposoby, by zrozumieć jej postawę i wartości, za które oddała życie. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, co dziś dla młodego człowieka mogą znaczyć słowa Danuty Siedzikówny:  „Zachowałam się jak trzeba”.

W szkole powołano Komitet Obchodów Roku Inki, który będzie koordynował wszystkie zaplanowane na ten rok działania. Harmonogram wszystkich wydarzeń oraz relacje z tego, co będzie się działo w czasie roku szkolnego w naszej szkole, będą publikowane na stronie www.lo1.wroc.pl/inka

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt: jolawroblewska@wp.pl