Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące
nr I we Wrocławiu im. Danuty Siedzikówny "INKI" jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

ABSOLWENCI - weryfikacja danych do matury 2017!

Uwaga Absolwenci!

Trwa weryfikacja Państwa danych w bazie OKE do matury 2017.
Szczegóły zamieszczono w komunikacie w zakładce Matura 2017.

Dodano: 09.02.17

Ponownie jesteśmy "Brązową Szkołą"

Niniejszym informuję , że w ogłoszonym wczoraj najnowszym rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" nasze liceum znalazło się podobnie jak w roku 2016 w pierwszej 500 najlepszych szkół w Polsce, w grupie brązowej.
Niebawem otrzymamy formalne wyróżnienie i nową "tarczę".
Gratuluję wszystkim Nam - Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom z Jedynki!!!

Dodano: 11.01.17

Sukces koszykarek z Jedynki!

Wielkie gratulacje dla naszych koszykarek za zajęcie III MIEJSCA w finałowym Turnieju Gry w koszykówkę Licealiady strefy wschód.
Skład drużyny koszykarskiej: Natalia Grześnik, Elżbieta Winiewska, Aleksandra Pawlos, Anna Nowak
Laura Korzeniowska, Natalia Petka, Roksana Kumór, Paulina Grabowska, Monika Skolimowska
Agata Gudek, Paulina Krupka i Sara Krzywińska.

Dziękujemy także nauczycielom wychowania fizycznego!

Dodano: 11.01.17

Sukces uczennic!

Uczennice klasy II - Adrianna Kosiec i Weronika Daniłowicz zajęły II miejsce w finale konkursu KONKURSU PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ I CHORÓB PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ , zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu oraz Społeczne Integracyjne Liceum Ogólnokształcące AMIGO przy współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz p. prof. Annie Baranowskiej-Kąckiej.

Dodano: 09.01.17

Stypendium PRM dla maturzystki Basi Piesiak!

Z radością informuję że 29 listopada z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka Barbara Piesiak odebrała dyplom potwierdzający przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Basi życzymy  determinacji  i sukcesów oraz realizacji założonych celów. Jesteśmy z Ciebie dumni.
W imieniu RP,

Dodano: 02.12.16

WYRÓZNIENIA DLA NASZEJ SZKOŁY!

Z wielka radością informuję całą społeczność szkolną, że nasze liceum otrzymało wyróżnienie  przyznane przez firmę PCG POLSKA  oraz FUNDACJĘ REKTORÓW  POLSKICH
w dowód naszego zaangażowania w przygotowanie kandydatów na studia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Uroczystość wręczenia pamiątkowych tablic odbyła się 14 listopada br. w Warszawie podczas Gali w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2016.
Łącznie wyróżniono 10 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.

Ponadto otrzymaliśmy list gratulacyjny od Prorektora ds. Nauczania  Politechniki Wrocławskiej - w liście wskazano na wysoki poziom przygotowania naszych uczniów do egzaminów maturalnych na przestrzeni ostatnich lat jak również podkreślono fakt, ze zajęliśmy VII miejsce w zestawieniu ponad 550 szkół z całego kraju, których absolwenci najczęściej wybierają Politechnikę Wrocławską. Należy zauważyć , że w ciągu ostatnich pięciu lat aż 581 absolwentów naszego liceum podjęło studia na tej uczelni, z czego niemal połowa z sukcesem zakończyła edukację na kierunkach informatycznych i mechanicznych.

Z poważaniem,

Dodano: 18.11.16

Sukcesy Marty,Weroniki i Kamila!

Z wielką przyjemnością informuję,że :

uczeń klasy I Kamil Ćwik zajął I miejsce w biegu na 100 m
w ostatnich międzyszkolnych zmaganiach sportowych.

natomiast Marta Krzus i Weronika Figura z klasy II zostały laureatkami Międzyszkolnego Konkursu
Małych Form dziennikarskich O LAUR  ZŁOTEJ  CZCIONKI.

Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 30.04.16

Wielki sukces Andrzeja!!!

Uprzejmie informuję, że uczeń klasy 2 B - z innowacją pedagogiczną, Andrzej Kotkowski został laureatem centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach.
Andrzeju, serdecznie Tobie gratulujemy  oraz życzymy jeszcze większego sukcesu w roku przyszłym i  wymarzonego indeksu...

Gratulacje składam Rodzicom i oczywiście Pani profesor Jolancie Wróblewskiej.

Irena Podgórska i RP LO Nr I

Dodano: 18.03.16